Історія створення майстерні. Інтерв'ю

Made in Ukraine. Як юрист змінив професію і створив бренд, що розлітається серед іноземців. 

Все більшеукраїнців в час нестабільної економіки знаходять себе у нестандартнихпрофесіях. Якщо ще років десять тому існували тільки дві престижніспеціальності – юрист та економіст, то сьогодні молоді люди часто ідутьнаперекір усталеним принципам і творять своє життя і роботу за покликом серця.Багато з них роблять це успішно, змушуючи старше покоління змінювати своїпогляди. Чи просто це? Звичайно, ні. Але однозначно варте ризиків, якихвимагає. Так склалось з майстернею шкіряних виробів PORTUPEYA, чиї творіння розлітаються не тільки серед прихильників гарних речей в Україні,а й за кордоном. Як все починалося і в чому таємниця успіху ми  розпитали у засновника майстерні ЄвгенаЧередніченко.

Викрадена у бабусі стара швейна машинка і першішкіряні гаманці

«Все почалося удалекому 2011-у році в Івано-Франківську. Паралельно з навчанням на юридичному факультеті я працював у молодіжному магазині і клієнти частозапитували чи є шкіряні браслети. В наявності їх не було, але я знав де їхможна купити в рідному Борисполі. Запропонував директору магазину. Вона цимзайматись не хотіла, дозволила мені самому продавати браслети в її магазині ітак підзаробляти додатково. Завжди тягнуло на рукоділля», - сміється Євген.

Браслети почаликористуватись попитом. Оскільки моделі були не складні, то у молодого студентавиникло бажання зробити їх самому. 

«Грошей спочаткуне було, але сестра допомогла назбирати і купити першу шкуру (шкіра не продається шматками, тількивеликими шкурами, - ред.). З трудом знайшов фурнітуру і на замовленнязробили простий інструмент. Почав робити браслети і продавати їх в магазині тачерез Інтернет», - згадує чоловік.

Так зістудентського підробітку захоплення шкірою перетворилось на справу життя.  

«У студентськіроки хобі приносило непоганий підзаробіток. Після того як повернувся з арміїдрузі подарували мені стару швейну машинку, яку таємно вилучили у своєї бабусі,- з посмішкою сьогодні згадує майстер. –  Тільки пізніше розказали звідки вона.


Пробувавшити, хоча раніше ніколи цього не робив. Починалось усе з примітивних гаманців,але в один момент зрозумів, що хобі приносить мені більше задоволення ізаробітку, ніж робота юриста»  

Згодом Женявирішив зробити перерву у юридичній сфері, це дозволило більше часу приділититій справі, яка подобається. Проте, повертатись у світ паперів більше незахотів. 

Диявол криється в деталях 

Насправді робота майстернірозпочалась з впевненого рішення – займатись не тим, що престижно, а тим, щоприносить задоволення. На той час ще ніхто не знав чим завершиться затія ізрукоділлям, і тільки сам Євген міг уявляти велику творчу майстерню і тисячізадоволених клієнтів. А мрії мають властивість здійснюватись, сміливі ж завждимають щастя.

«Спочаткупрацював у майстерні, яку обладнав у себе вдома. Потім орендував приміщення,поступово почав скуповувати професійне обладнання і шити складніші вироби.Паралельно розвивав свій бренд. Мені завжди хотілося робити максимально якіснівироби, тому багато вчився», - розповідає Євген.

Все це дозволиломайстерні PORTUPEYAвирізнятись з-поміж інших. Тут особливо відносяться до кожної деталі: починаючивід вибору матеріалів і фурнітури, закінчуючи обробкою зрізів шкіри. Мало хтозаймається такими, здавалося б, дрібницями при масовому виготовленніаксесуарів.

«Використовуютільки шкіру, жодного разу не приходилося працювати із замінниками. Приємно, щоє помічники, які виконують певні етапи у виробництві. Складні вироби - рюкзаки,сумки, згортки для ножів шеф повара - шию сам. Такі роботи завжди приносятьзадоволення, тому що вони справді унікальні, їх неможливо купити на просторахІнтернету, тільки у нас. Така річ служитиме довгі роки, ще можна буде у спадокпередавати,  - сміється чоловік. - Дужелюблю робити згортки для ножів, вони по-справжньому круті. Ми поєднуємо чорнушкіру з яскравим велюром, виходить дуже ефектно».


Made in Ukraine

Яскрава сумочкадля прогулянки чи ділова робоча сумка для сучасних бізнес-леді, коли маєвміщатись все, але при тому повинна виглядати стильно і жіночно. Шкірянірюкзаки для чоловіків і сумки-шопери на всі випадки життя, чохли для ноутбуківабо ножів, гаманці, обкладинки, браслети… Одним словом PORTUPEYA зробить все, що душа бажає. Принаймні таквідгукуються клієнти, які спробувавши раз, що таке якісний виріб зі шкірибільше не хочуть розмінюватись на щось інше.

Такі вироби – ценайкращий подарунок для себе і не тільки. Тому коли жінки не знають, що презентуватисвоїм чоловікам, то часто звертаються у майстерню.

«Це не масовийпродукт, тут кожен виріб обробляється, як то кажуть, на совість. Як я вжеказав, багато часу приділяємо обробці зрізів шкіри та підбору якіснихматеріалів. Це і вирізняє нас від конвеєру. Думаю, багатьом знайома ситуація,що виріб ніби гарний, ніби зі шкіри, а швидко зношується, ручки відлітають чипросто незручні. Навіть невелика акуратна візитниця з обробленими зрізами іякісною фурнітурою буде виглядати солідно й через років десять. Крім того, коженвиріб можна персоналізувати, нанести на аксесуар ім’я власника або мотивуючуфразу. Чесно кажучи, є такі замовлення, після яких я сам виростаю в своїх очах,тому що зміг все втілити у життя», - говорить майстер.  

Майстерня вжедавно вийшла на рівень вищий ніж просто handmade. Шкіряні вироби PORTUPEYA знаходять своїх щасливих власників в Україні та за кордоном, оскільки їхможна придбати в Duty free на всіх літаках авіакомпанії МАУ.


Але є йще один лайфхак для тих, хто сумнівається, що замовлення виконають під усізабаганки – Женя особисто відповідає на повідомлення в інстаграмі та фейсбуці і розпитує про всі деталі. Тому можна несумніватись, що клієнт завжди отримує те, що він хоче.

Так ЄвгенЧередніченко показав, що можна працювати і досягати успіху в Україні, головнезнати, що ти хочеш і мати сміливість втілювати свої мрії в життя. 

22.10.2019

Коментарі 0